logowpdesign

مشاوره:09182360459

وردپرس دیزاین دانلود یکی از قدرتمند ترین و حرفه ای ترین سایت های طراحی وب با ارائه تمامی خدمات
صفحه اصلی / وبلاگ / آموزش ها / راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

با سلام؛
آیا می خواهید سایت وردپرس خود را سریعتر کنید؟با بهبود صفحات،بارگذاری سریع تر را تجربه نمایید و بهبود ببخشید،در این مقاله تیم وردپرس دیزاین دانلود بهترین نکات و راهنمایی ها را برای بهینه سازی سرعت وب سایت شما و بروزرسانی عملکرد آن به اشتراک می گذارد.!

بر خلاف سایر “بهترین پلاگین ذخیره سازی وردپرس X” لیست یا عمومی “نکات X برای سرعت بخشیدن به وردپرس” این مقاله راهنمای جامع بهینه سازی عملکرد وردپرس است.همه مواردی که در این مقاله به دست میاید نشان دهنده این است که چرا سرعت وب سایت بسیار مهم می باشد،چه چیزی سایت شما را به گام های عملی بازمیدارد که می توانند سرعت وردپرس خود را بهبود ببخشید.برای اینکار ما یک جدول محتوا برای شما در این مقاله آماده کرده ایم که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

مبانی عملکرد وردپرس:

 • چرا سرعت برای سایت وردپرس شما اهمیت دارد؟
 • چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟
 • چه چیزی سرعت وب سایت وردپرس شما را کاهش می دهد؟
 • اهمیت میزبانی(هاستینگ) خوب برای وردپرس

سرعت وردپرس در مراحل آسان :

 • نصب افزونه(پلاگین) Caching بر روی وردپرس
 • بهینه سازی تصاویر برای سرعت

بهترین روش های بهینه سازی عملکرد وردپرس:

 • سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید
 • از برداشت ها در صفحه اصلی و بایگانی استفاده کنید
 • تقسیم نظرات به صفحات
 • از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید
 • ویدیوها را به طور مستقیم به وردپرس آپلود نکنید
 •  از یک تم(قالب) بهینه شده برای سرعت استفاده کنید
 • از پلاگین اسلایدر سریع تر استفاده کنید
 • از افزونه گالری سریع تر استفاده کنید

تنظیم وردپرس برای سرعت (پیشرفته):

 • تقسیم نوشته های بلند به صفحات
 • کاهش درخواست های HTTP خارجی
 • کاهش تماس با پایگاه داده
 • بهینه سازی پایگاه داده وردپرس
 • محدود کردن ویرایش پست
 • غیرفعال کردن پیوند و لایت کردن محتوای شما

چرا سرعت برای سایت وردپرس شما اهمیت دارد؟

چرا سرعت برای سایت وردپرس شما اهمیت دارد؟

تحقیقات نشان میدهد که در طول سال های 2000 تا 2016،فاصله متوسط توجه انسان از 12 ثانیه به 7 ثانیه کاهش یافته است.

این مورد در یک وب سایت چه تاثیری میگذارد؟

شما زمان بسیار کمی برای نشان دادن محتوا  به کاربران خود دارید و آنها را متقاعد کنید که در وب سایت خود بمانند.یک وب سایت آهسته به این معنی است که کاربران قبل از بارگذاری حتی وب سایت را ترک می کنند.

بر اساس یک مطالعه موردی StrangeLoop که شامل آمازون، گوگل و دیگر سایت های بزرگتر است، تاخیر 1 ثانیه در زمان بارگذاری صفحه می تواند به 7٪ کاهش در تبدیل، 11٪ نمایش صفحات کمتر و 16٪ در رضایت مشتری را کاهش دهد.

 

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

در مقابل،گوگل و سایر موتور های جستجو نیز قبلا وب سایت های کندتر را از نظر نمایش نتایح جستجوی کاربران،مجازات کرده اند و به این معنی است که ترافیک کمتر را برای وب سایت های کند وجود دارد.

برای خلاصه کردن این همه، اگر می خواهید ترافیک بیشتر، مشترکین و درآمد خود را از وب سایت خود، پس شما باید سرعت وب سایت وردپرس خود را سریع کنید!

چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟

چگونه سرعت وب سایت وردپرس خود را بررسی کنیم؟

اغلب مبتدیان فکر می کنند که وب سایت آنها درست است، زیرا در کامپیوتر خود به سرعت احساس نمی کند. این یک اشتباه بزرگ است.از آنجا که شما اغلب وب سایت خود را بازدید می کنید، مرورگرهای مدرن مانند Chrome وب سایت خود را در حافظه پنهان ذخیره می کنند و به محض اینکه شما شروع به تایپ کردن آدرس می کنید، آن را پیش فرض می کنید.

این باعث می شود که وب سایت شما تقریبا بلافاصله بارگیری شود.با این حال، یک کاربر عادی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کند، تجربه مشابهی ندارد.در حقیقت، کاربران در مکانهای مختلف جغرافیایی تجربه کاملا متفاوت خواهند داشت.به همین دلیل توصیه می کنیم سرعت وب سایت خود را با استفاده از یک ابزار مانند Pingdom تست کنید.این یک ابزار آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد تا سرعت وب سایت خود را از مکان های مختلف تست کنید.

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

بعد از اینکه تست سرعت وب سایت خود را اجرا کردید، ممکن است بدانید که سرعت وب سایت خوب چیست؟ باید به دنبال آن باشم؟زمان بارگذاری صفحه خوب کمتر از 2 ثانیه است.با این حال، سریعتر میتوانید آن را انجام دهید، بهتر است. چندین میلی ثانیه بهبود در اینجا و آنجا می تواند به خراش دادن نیمه یا حتی یک ثانیه کامل از بار خود را اضافه کنید.

چه چیزی سرعت وب سایت وردپرس شما را کاهش می دهد؟

چه چیزی سرعت وب سایت وردپرس شما را کاهش می دهد؟

گزارش تست سرعت شما به احتمال زیاد دارای توصیه های متعدد برای بهبود است. با این حال بیشتر این اصطلاح فنی است که درک آن برای مبتدیان دشوار است.با این حال، درک آنچه که سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد، کلید بهبود عملکرد و تصمیم گیری دقیق دراز مدت است.

دلایل اولیه برای یک وب سایت وردپرس کند عبارتند از:

 • میزبانی وب – هنگامی که سرور میزبانی وب شما به درستی پیکربندی نشده است، می تواند سرعت وب سایت شما را افزایش دهد.
 • پیکربندی وردپرس – اگر سایت وردپرسی شما صفحات ذخیره شده را خدمت نکند، سرور شما را بیش از حد بارگذاری می کند و باعث می شود که وب سایت شما آهسته یا کاملا سقوط کند.
 • اندازه صفحه – تصاویر عمدتا که برای وب بهینه نیستند.
 • پلاگین های بد – اگر شما از یک پلاگین ضعیف کد شده استفاده می کنید، آن می تواند وب سایت شما را به طور قابل توجهی کند کند.
 • اسکریپت های خارجی – اسکریپت های خارجی مانند تبلیغات، فونت ها و غیره نیز می تواند تاثیر زیادی در عملکرد وب سایت شما داشته باشد.

 

اهمیت میزبانی(هاستینگ) خوب برای وردپرس

اهمیت میزبانی(هاستینگ) خوب برای وردپرس

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرسسرویس میزبانی وردپرس شما نقش مهمی در عملکرد وب سایت دارد. ارائه دهنده میزبانی وب اقدامات اضافی را برای بهینه سازی وب سایت خود برای عملکرد انجام می دهند.با این حال، در میزبانی وب شما منابع سرور را با بسیاری از مشتریان دیگر به اشتراک گذاشته می شود. این به این معنی است که اگر سایت همسایه شما مقدار زیادی ترافیک را دریافت کند، می تواند بر عملکرد کل سرور تاثیر بگذارد که به نوبه خود وب سایت شما را کند می کند.

از سوی دیگر، با استفاده از سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده، بهینه سازی شده ترین تنظیمات سرور برای اجرای وردپرس را به شما می دهد. شرکت های مدیریت میزبانی وردپرس همچنین پشتیبان گیری خودکار، به روز رسانی خودکار وردپرس و تنظیمات امنیتی پیشرفته تر را برای محافظت از وب سایت شما ارائه می دهند.

توصیه ما به شما استفاده از شرکت میزبانی میهن وب هاست می باشد و از بهترین و محبوب ترین شرکت های پشتیبانی و ارائه هاستینگ در ایران است.

نصب افزونه(پلاگین) Caching بر روی وردپرس

نصب افزونه(پلاگین) Caching بر روی وردپرس

صفحات وردپرس “پویا” هستند. این بدان معنی است که هر بار که شخصی از یک پست یا صفحه در وب سایت شما بازدید می کند، بر روی پرواز ساخته می شود. برای ساخت صفحات،وردپرس باید یک فرآیند را برای یافتن اطلاعات مورد نیاز انجام دهد، تمام آن ها را با هم ترکیب کرده و سپس آن را به کاربر خود نمایش دهد.این فرآیند شامل بسیاری از مراحل می شود و در صورتی که چندین نفر از سایت شما در یک زمان بازدید می کنند، می تواند سرعت وب سایت شما را کند کند.به همین دلیل توصیه می کنیم در سایت وردپرسی از پلاگین ذخیره سازی(Caching) استفاده کنید. پلاگین ذخیره سازی می تواند سایت وردپرس خود را از 2 تا 5 برابر سریعتر کند.

در اینجا این است که این سوال پیش میاید که پلاگین چگونه کار می کند: به جای اینکه از هر فرآیند تولید تمام صفحه استفاده کنید، هر بار پلاگین ذخیره سازی خود یک نسخه از صفحه را پس از بار اول ایجاد می کند و سپس نسخه ذخیره شده را به هر کاربر دیگری منتقل می کند.

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، زمانی که یک کاربر به سایت وردپرسی، که با استفاده از پی اچ پی ساخته شده، بازدید می کند، سرور شما اطلاعات را از یک پایگاه داده MySQL و فایل های پی اچ پی شما بازیابی می کند و سپس همه آنها را به یک محتوای HTML به کاربر سایت نمایش میدهد.اما این کار یک فرآیند طولانی است، اما شما می توانید بازه زمانی را با استفاده از پلاگین ذخیره سازی کاهش دهید.

پلاگین های ذخیره سازی برای وردپرس در دسترس است، اما توصیه می کنیم از افزونه WP Super Cache استفاده کنید.تنظیم پلاگین بسیار دشوار نیست و بازدیدکنندگان شما تفاوت را متوجه خواهند شد.

نکته: اگر از یک ارائه دهنده میزبانی وب تحت مدیریت وردپرس استفاده میکنید، لازم نیست به یک پلاگین ذخیره سازی دسترسی داشته باشید، زیرا آنها از آن برای شما مراقبت میکنند.

بهینه سازی تصاویر برای سرعت

بهینه سازی تصاویر برای سرعت

تصاویر باعث تقویت تعامل می شوند. محققان دریافتند که استفاده از تصاویر رنگی باعث می شود مردم 80 درصد بیشتر به خواندن محتوای شما نگاه کنند.اما اگر تصاویر شما بهینه نباشند، می توانند بیش از آنکه کمک کنند؛آسیب رسانند. در واقع، تصاویر غیر بهینه شده یکی از رایج ترین مسائل سرعت در وب سایت های مبتدی هستند.قبل از آپلود عکس به طور مستقیم از تلفن یا دوربین ما توصیه می کنیم از نرم افزار ویرایش عکس برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب استفاده کنید.در فرمت اصلی خود، این عکس ها می توانند فایل های بزرگ را داشته باشند. اما با توجه به فرمت فایل تصویری و فشرده سازی که در نرم افزار ویرایش،می توانید اندازه تصویر خود را تا 5 برابر کاهش دهید.در وردپرس دیزاین دانلود ما فقط از دو فرمت تصویری استفاده می کنیم: JPEG و PNG.

حالا شما ممکن است تعجب کنید: تفاوت چیست؟

خوب، فرمت تصویر PNG غیر فشرده شده است. هنگام فشردن یک تصویر برخی از اطلاعات را از دست می دهد، بنابراین یک تصویر غیر فشرده با جزئیات بیشتر با کیفیت بالاتر خواهد بود. معکوس این است که یک فایل بزرگتر است بنابراین بارگیری طول می کشد.

JPEG، از سوی دیگر، یک فرمت فایل فشرده است که کمی کیفیت تصویر را کاهش می دهد اما در اندازه آن به طور قابل توجهی کوچکتر است.

پس چگونه ما تصمیم می گیریم که کدام فرمت تصویر را انتخاب کنیم؟

اگر عکس یا تصویر ما دارای بسیاری از رنگ های مختلف باشد، پس از فرمت JPEG استفاده می کنیم.و اما اگر این یک تصویر ساده است یا ما نیاز به یک تصویر شفاف داریم، سپس از PNG استفاده می کنیم.

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

همانطور که در نمودار می بینید، فرمت تصویری که استفاده می کنید می تواند تفاوت زیادی در عملکرد وب سایت شما ایجاد کند.برای بهینه سازی تصاویر خود با استفاده از فتوشاپ و سایر ابزارهای ویرایش این کار را انجام دهید.

پس از نصب پلاگین ذخیره سازی و بهینه سازی تصاویر خود، متوجه خواهید شد که سایت شما بارگذاری بسیار سریع تری خواهد کرد.اما اگر واقعا میخواهید وبسایت خود را تا حد امکان سریع نگه دارید، باید از بهترین روشهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.این راهنمایی ها خیلی فنی نیستند، بنابراین لازم نیست هر کد را برای پیاده سازی آنها بدانید. اما استفاده از آنها مشکلات رایج را که وب سایت شما را کند می کند، جلوگیری می کند.

سایت وردپرس خود را بروز نگه دارید

سایت وردپرس خود را بروز نگه دارید

وردپرس به عنوان یک پروژه منبع باز به خوبی نگهداری می شود. هر بروز رسانی نه تنها ویژگی های جدیدی را ارائه می دهد، بلکه مشکلات امنیتی و اشکالات را نیز حل خواهد کرد. قالب و پلاگین های شما نیز ممکن است به روز رسانی منظم داشته باشند.

به عنوان یک صاحب وبسایت، مسئولیت شما این است که سایت وردپرس، تم و افزونه های خود را به آخرین نسخه ها ارتقا دهید. انجام ندادن این کار ممکن است سایت شما را آهسته و غیر قابل اعتماد کند و باعث آسیب پذیری شما در برابر تهدیدات امنیتی شود.

از برداشت ها در صفحه اصلی و بایگانی استفاده کنید

از برداشت ها در صفحه اصلی و بایگانی استفاده کنید

به طور پیش فرض، وردپرس محتوای کامل هر مقاله را در صفحه اصلی و آرشیو خود نمایش می دهد. این بدان معنی است که صفحه اصلی، دسته ها، تگ ها و سایر صفحات بایگانی همه بار بارگیری کند.

معایب دیگر نشان دادن مقالات کامل در این صفحات این است که کاربران نیازی به بازدید از همه مقاله واقعی ندارند. این می تواند بازدید صفحات شما و زمان مصرف کنندگان خود را در سایت شما کاهش دهد.به منظور افزایش سرعت بارگذاری صفحات بایگانی، می توانید سایت خود را برای نمایش قطعی به جای محتوای کامل تنظیم کنید.شما می توانید به تنظیمات بروید “خواندن” برای هر مقاله در یک خوراک، نمایش: خلاصه به جای متن کامل را انتخاب کنید “

تقسیم نظرات در صفحات مختلف

تقسیم نظرات در صفحات مختلف

اگر شما در صفحه مقالات وردپرس دیدگاه های زیادی را دریافت می کنید باعث کند شدن سرعت وب سایت شما می شود زیرا با داشتن نظرات زیاد،بارگذاری صفحات زمان بیشتری طول می کشد.وردپرس خودش با یک راه حل داخلی ساخته شده که می توانید به راحتی هرچه تمام تر نظرات را در صفحات محدود کنید کافی است در تنظیمات وردپرس زیر منوی گفت وگو ها را انتخاب نمایید.

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

همان طور که در تصویر بالا می بینید می توانید نظرات را در صفحات مختلف تقسیم بندی و محدود نمایید.

استفاده از یک شبکه تحویل محتوا (CDN)

استفاده از یک شبکه تحویل محتوا (CDN)

به یاد دارید که ما در بالا ذکر کردیم که کاربران در مکان های مختلف جغرافیایی ممکن است زمان بارگیری متفاوت در سایت شما را داشته باشند؟

به همین دلیل است ممکن است که محل سرورهای میزبانی وب شما می تواند سرعت سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال، بگذارید بگوییم شرکت میزبانی وب دارای سرورهای خود در ایران است. یک بازدیدکننده که در ایران نیز قرار دارد، معمولا بارگیری سریعتری را نسبت به یک بازدید کننده در هند است را دارا می باشد.با استفاده از CDN یا Network Delivery Network می توانید سرعت بارگذاری برای همه بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.یک CDN یک شبکه از سرورهای سراسر جهان است. هر سرور فایل های “static” که برای ساخت وب سایت شما استفاده می شود را ذخیره می کند.

بر خلاف صفحات وردپرس شما که “پویا” هستند.فایلهای استاتیک مانند فایلهای تصویری، CSS و جاوا اسکریپت غیرقابل تغییر هستند، هنگامی که از CDN استفاده می کنید، هر بار که کاربر وب سایت شما را بازدید می کند، از آن فایل های استاتیک که از هر کدام سرور نزدیک به آنها برخوردار است، خدمت می کنند. سرور میزبان وب سایت شما نیز سریعتر خواهد بود زیرا CDN کار زیادی انجام می دهد.

آپلود نکردن مستقیم ویدئو ها در وردپرس

آپلود نکردن مستقیم ویدئو ها در وردپرس

شما می توانید به طور مستقیم ویدیوها را به سایت وردپرس خود آپلود کنید و به طور خودکار آنها را در یک پخش کننده HTML5 نمایش می دهید …

اما شما باید این کار را نکنید!

راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس

ویدئو های شما به پهنای باند شما هزینه وارد می کنند. شما می توانید هزینه های بیش از حد توسط شرکت میزبانی وب خود را پرداخت کنید، حتی اگر برنامه شما شامل پهنای باند نامحدود باشد.ممکن است سایت شما را به طور کامل خاتمه دهد،در عوض، شما باید از یک سرویس میزبانی ویدئو مانند یوتیوب، Vimeo، DailyMotion،آپارات و غیره استفاده کنید.وردپرس دارای یک ویژگی جاسازی شده ساخته شده است، بنابراین شما می توانید URL(لینک) ویدیو خود را به طور مستقیم در پست خود کپی و جای گذاری کنید و آن را به طور خودکار جاسازی کنید.

خب دوستان ممنون از اینکه تا پایان مطلب(راهنمایی برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس) ما را همراهی کرده باشید امیدوارم بتوانید از تمام نکات در وب سایت خود به خوبی بهره ببرید و سرعت وب سایت خود را به کمترین حد ممکن برسانید چنانچه مشکل یا سوالی در رابطه با موضوع مورد نظر دارید از بخش نظرات برای ما ارسال کرده تا در اسرع وقت جوابگوی شما عزیزان باشیم.با عضویت در کانال تلگرام وردپرس دیزاین دانلود از تمامی مطالب،اخبار و کدهای تخفیف آگاه شوید.!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید کپتچا *