logowpdesign

مشاوره:09182360459

وردپرس دیزاین دانلود یکی از قدرتمند ترین و حرفه ای ترین سایت های طراحی وب با ارائه تمامی خدمات
صفحه اصلی / وبلاگ / آموزش ها / آموزش محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای وردپرس

آموزش محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای وردپرس

آموزش محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای وردپرس

آموزش محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای وردپرس

با سلام؛
به طور پیش فرض، وردپرس به نویسندگان اجازه می دهد همه تصاویر را در کتابخانه رسانه ای سایت شما ببینند. اگر بسیاری از نویسندگان،مهمان هستند،این موضوع می تواند مشکل ساز باشد. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دسترسی به کتابخانه رسانه وردپرس را به آپلود های شخصی کاربر محدود کنید.

چرا دسترسی به بارگذاریهای شخصی کاربر را محدود کنیم؟

وردپرس به نویسندگان اجازه می دهد همه فایل ها را در کتابخانه رسانه ببینند. آنها همچنین می توانند تصاویری را که توسط یک مدیر، سردبیر یا سایر نویسندگان آپلود شده را مشاهده کنند.

بگذارید بگوییم شما یک پست جدید برای اعلام یک محصول یا قرارداد آینده تهیه کرده اید. نویسندگان و نویسندگان مهمان در وب سایت شما قادر به دیدن تصاویری هستند که شما در این مقاله در کتابخانه رسانه ای بارگذاری می کنید.آپلود های شما نیز در پنجره افزودن رسانه نمایش داده می شود که کاربران هنگام افزودن تصاویر به مقالات خود می توانند تصاویر دیگر نویسندگان و مدیر را مشاهده کنند.برای بسیاری از وبسایتها ممکن است این یک مشکل بزرگ باشد. با این حال، اگر  در وب سایت چند نویسنده دارید، ممکن است بخواهید این را تغییر دهید که نویسندگان فقط بتوانند به فایل های بارگذاری خود در پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشند.بیایید نگاهی به چگونگی دسترسی راحت به دسترسی رسانه ها به آپلود های کاربر محدود کنیم.آموزش محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای وردپرس:

روش اول:محدود کردن دسترسی نویسندگان به کتابخانه رسانه ای با استفاده از یک افزونه

این روش آسان تر از روش های دیگر است و توصیه می شود از این روش استفاده نمایید.برای اینکار شما ابتدا باید افزونه Restrict Media Library Access را نصب و فعال سازی نمایید.نحوه نصب افزونه های وردپرس!

پس از نصب و فعال سازی افزونه،شما نیازی به تنظیم و پیکربندی آن ندارید.چرا که به صورت اتوماتیک پس از فعال شدن،دسترسی کاربران را به کتابخانه رسانه ای وردپرس محدود می کند و هر نویسنده و کاربر می تواند تنها فایل های بارگذاری شده خود را مشاهده و ویرایش کند.و فقط برای نقش های مدیر و ویرایشگر تمامی فایل های آپلود شده روی سایت قابل مشاهده است.

دانلود افزونه در مخزن وردپرس

روش 2: دسترسی به کتابخانه رسانه ای را به صورت دستی محدود کنید

روش اول برای اکثر وب سایت ها به دلیل محدود بودن دسترسی به کتابخانه های رسانه ای کار می کند و اجازه می دهد تا فقط مدیر و ویرایشگر دسترسی به تمام آپلودها را داشته باشند.

با این حال، اگر می خواهید یک نقش کاربر سفارشی اضافه کنید یا به سادگی نمی خواهید از یک افزونه استفاده کنید، می توانید این روش را به جای روش اول امتحان کنید.این همان کدی است که توسط افزونه مورد استفاده قرار می گیرد، اما شما می توانید آن را تغییر دهید تا نیازهای شما را برآورده سازد.

این روش نیاز به اضافه کردن کد به فایل های وردپرس شما دارد.شما باید کد زیر را به فایل وردپرس functions.php یا یک افزونه خاص سایت اضافه کنید.

// Limit media library access
 
add_filter( 'ajax_query_attachments_args', 'wpb_show_current_user_attachments' );
 
function wpb_show_current_user_attachments( $query ) {
 $user_id = get_current_user_id();
 if ( $user_id && !current_user_can('activate_plugins') && !current_user_can('edit_others_posts
') ) {
 $query['author'] = $user_id;
 }
 return $query;
}

این کد از تابع current_user_can استفاده می کند تا بررسی کند که آیا کاربر توانایی فعال کردن پلاگین ها یا ویرایش پست های کاربر دیگر را دارد. اگر آنها این کار را نکنند، پس از آن پرس و جو مورد استفاده برای نمایش فایل های رسانه ای را تغییر می دهد و آن را به ID کاربر محدود می کند.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید که دسترسی به کتابخانه رسانه وردپرس را به آپلود های شخصی کاربر محدود کنید.چنانچه سوالی در رابطه با مقاله داشتید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.با عضویت در کانال تلگرام وردپرس دیزاین دانلود از تمامی مطالب،اخبار و کدهای تخفیف آگاه شوید.!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید کپتچا *